Bedriftskonsert: Kari Harneshaug Band

Kari Harneshaug - vokal og elektronikk / Marius Klovning – gitar, lapsteel og elektronikk Are Rosseland – trommer

Kari Harneshaug skriver musikk med en estetikk der stemmens uttrykk og ekspressive tekster er i hovedfokus. I bandet i sitt eget navn samarbeider hun med Marius Klovning på gitar og Are Rosseland på trommer.  Med sine brede referanser har de sammen skapt musikk som både kan minne om rock, jazz og pop, men det er trolig de sterke låtene og det unike soundet som er den sterkeste signaturen til bandet. Det viktigeste er uansett at det er inderlig vakkert, ekspressivt, fengende, hardtslående og innmari kult!

Ellers kan det nevnes at låten Dont Walk upon my Ground har blitt A-listet ved RadioRevolt i Trondheim, samt anbefalt av Urørt.

Selv om bandet både er ungt og ferskt har det allerede satt sitt preg på Trønderbyen og har med det blitt omtalt “som et av de mest spennende bandene i Trondheim for tiden!”

Ellers har hun gjort en rekke konserter i Norge denne våren, deriblant på Hulen i Bergen, Familien, Pias og Antikvariatet(Musikkfest) i Trondheim. Til høsten skal  bandet spille inn en musikkvideo med den engelske regissøren Fraser Keddie fra filmproduksjonsselskapet Kirkwall i London, som har lagt sin elsk på musikken etter å ha hørt den gjennom deres hjemmeside på Urørt. Kari har også blitt kontaktet av managementet Liquid Chilli som ønsker at hun skal gjøre en splitturné med deres artist Bård Watn iløpet av høsten 2011.

Sjekk ut Kari Harneshaug på Urørt.

Kari Harnesshaug tar med bandet sitt og besøker ulike arbeidsplasser.
Ønsker du konsert på din arbeidsplass neste år ta kontakt på post @ dolajazz.no